Restoranımız

Lopeti ismi Türkçe’de kemiksiz et anlamına gelen Lop Et’ten geliyor. Türkçe sevdamız, ve yabancı isim meraklılarına bir sitem ve gönderme, Fransızca Le Petit (Küçük) kelimesinin telafuzunu andıran Türkçe bir isim bulduk. Dana’nın Lop eti gibi düşündük ve markayı tescilledik
Mimar Serhat Ertan’ın dizayn ettiği restoranımız binanın girişinde, sağ kısmında binayı  L  şeklinde sararak konumlanmıştır.

2002 yılında restoranımız 4 bölüme ayırdık. Oldukça geniş bir alanda hizmet veren binamızda 4 marka ile hizmet vermeye başladık. Mevsimsel menü sisteminin uygulandığı “Marina Balık”, profesyonel ekibiyle, en taze mevsimlik balıkları misafirlerinin beğenisine sunuyor.Bir kış bahçesi bulunur, girişinde günün balıkları sergilenir, mermer bir balık tezgahımız vardır, oradan seçiminizi yapar balığın olmazsa olmazı pazarlığınızıda yapabilirsiniz.

Üst katta “MUMBAR LEZZET GALERİSİ” nde, Ocakbaşı ‘sı ile hizmet veren restoranımızın arasıcakları günlük olarak değişir. Mumbar dolma (bumbar), soğan kebabı, haspir çorba, ekşili patlıcan dolma, humus, muhtebel, ızgara sarımsak soğan gibi özel arasıcakların olduğu menüde Antep ve Hatay mutfaklarından esintiler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.